Katalog branżowy firm
Dodaj ogłoszenie
regulamin
 
Województwo: Obiekt: szukaj
 
Strona główna   »   

śląskie   »   Bytom   »   Hotele   »   Hotel "Bristol"
 

Hotele Bytom - Hotel "Bristol"

«« powrót
śląskie, Bytom 
Hotel "Bristol"  

Obiekt: Hotel
Standard:
Województwo: śląskie
Powiat: m. Bytom
Miejscowość: Bytom
Kod pocztowy: 41-902
Ulica: ul. Dworcowa 16
Tel.: b.d.
Fax: b.d.
E-mail: b.d.
WWW: b.d.

Nr oferty: 17416
Data dodania: 2009-06-19
Mapa Bytom  Mapa Bytom  »
 
Ilość pokoi:   32 Ilość sal konferencyjnych:   1 
Opis pokoi:

Hotel posiada 50 miejsc noclegowych w komfortowych pokojach
1-osobowych, 2 – osobowych oraz pokojach - studiach.
Wszystkie pokoje wyposażone są w TV, telefon, bezprzewodowy Internet oraz posiadają przestronne łazienki. Wystrój pokoi utrzymany w pięknych pastelowych kolorach działa relaksująco i zapewnia wspaniały wypoczynek.
 
Opis sal konferencyjnych:

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom Klientów została uruchomiona sala szkoleniowo—konferencyjną. Sala ta składa się z dwóch niezależnych pomieszczeń (sala wykładowa i business room) oraz łazienki. Przystosowana jest ona do przyjęcia 40 osób. Jeśli zaistnieje taka konieczność mogą być przeprowadzane jednocześnie dwa odrębne spotkania. Dodatkowym atutem pomieszczeń jest możliwość skorzystania z bezprzewodowego internetu. Ponadto do dyspozycji Gości hotel oddaje: rzutnik multimedialny, ekran ścienny, odtwarzacz DVD i TV, flipchart 
 
Opis obiektu:

Hotel „Bristol” jest budynkiem o dużych walorach zabytkowych ze względu na swoją monumentalną architekturę i zachowany detal architektoniczny. Wzniesiony został w 1858r. najpierw jako gospoda. W tym samym roku dobudowano w podwórzu salę taneczną i teatralną projektu Steimmetza. 13 lat później powstał nowy gmach hotelu według projektu Ferdinanda Herrmanna. W tej postaci hotel przetrwał do 1910r. nosząc nazwę Sansouci. Poza pokojami hotelowymi mieścił m.in. restaurację, salę taneczną i teatralną oraz winiarnię. Kolejna przebudowa hotelu, według projektu architekta Ahrensa z Berlina, miała miejsce w 1910r. Elewacja zmieniła wówczas swój charakter. Jej symetryczna kompozycja nawiązuje do klasycyzmu, natomiast detal określić można zdecydowanie jako secesyjny. W tym czasie hotel zmienił nazwę na Kaiserhof. Budynek od czasów powstania aż do chwili obecnej pełni swoją funkcję pierwotną - hotelową. Obiekt figuruje w rejestrze zabytków. Od 1975r. właścicielem Hotelu „Bristol” jest Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Usług Turystycznych w Katowicach.
Opis okolicy:

Bytom, jako jedno z najstarszych miast Górnego Śląska posiada wiele ciekawych zabytków, a wśród nich: Budynek Opery Śląskiej, Kościół NMP, Cmentarz Żydowski. Wśród atrakcji Bytomia, które oferują ciekawy repertuar na uwagę zasługuje Bytomskie Centrum Kultury, Śląski Teatr Tańca. Po trudach zwiedzania aromatyczne kawy i przepyszne desery czekają w „Bristol Cafe” – przytulnej i kameralnej kawiarni hotelowej. Położenie hotelu jest jedną z wielu jego zalet.
 

Opinie internautów  
Do tej pory nikt nie wyraził opinii o powyższym obiekcie.
UWAGA: Redakcja serwisu nie odpowiada za treść zamieszczanych ogłoszeń.

Wszelkie zapytania dotyczące ofert prosimy kierować do osób zamieszczających ogłoszenia.Zobacz również:  
Oferty z regionu: 
Oferty z całego kraju: 
 
 
DODAJ OGLOSZENIE        KATALOG FIRM        REGULAMIN SERWISU        REKLAMA W SERWISIE
All rights reserved     Copyright © 2020     poznajkraj.pl